Otevírací doba

Po-Pá: 7.30 - 16.00

Gen. Štefánika 1638

750 02 Přerov

Jak pracovat s tavnou pistolí?

Jak pracovat s tavnou pistolí?

Lepení s tavnou pistolí může být zábava. Zvládnou ji ovládat jak začínající kutilové, tak i hospodyňky.

Práce s tavnou pistolí může být zábava. Zvládnou ji ovládat jak začínající kutilové, tak i hospodyňky. Stačí jen vědět, jak na to. Dodržením pár jednoduchých pravidel nejenže docílíte kýženého výsledku, ale zároveň prodloužíte životnost tavné pistole. Poradíme vám, na co při práci s tavnou pistolí pamatovat.

Chystáte se na svůj první dekorační věnec, rozbila se vám oblíbená vázička, nebo budete lepit koberec? Nemáte-li s tavnou pistolí žádné předchozí zkušenosti, doporučujeme si lepení nejprve vyzkoušet nanečisto na malém odřezku materiálu. Nejenže zjistíte, zda dávkujete dostatečně velké množství lepidla, ale také, zda se materiál k lepení tavnou pistolí hodí.

Pokud jste si vybrali tavnou pistoli s kabelem do elektrické zásuvky, buďte opatrní, abyste kabel během lepení nepoškodili. V případě akumulátoru, resp. speciálního stojánku, pro napájení tavných pistolí, sledujte světelnou signalizaci, která značí, kdy je tavná pistole připravená k použití.

Pamatujte na to, že nejprve je nutné vložit tavnou tyčinku do pistole, až pak pistoli zapojíme do zásuvky. Během doby náhřevu tavného lepidla nejde spoušť ani tyčinku posunout. Doba náhřevu resp. roztavení lepidla uvnitř pistole se může lišit, náboje se roztaví během 2 až 8 minut.

Při práci dávejte pozor na správné dávkování, mezi jednotlivými úkony pokládejte pistoli na teplotně odolnou podložku, pod hrdlo pistole pak umístěte misku na odkapávání lepidla. Nikdy neodkládejte horkou pistoli v dosahu děti, aby nedošlo k poranění.

V případě ukápnutí lepidla mimo pracovní prostor, vyčkejte, dokud lepidlo zcela neztuhne, poté ho odloupněte tupým nožem či jiným předmětem. Po skončení práce očistěte trysku, vypojte pistoli ze zásuvky, a nechte ji vystydnout.

Už po pár použitích budete vědět, jak na to!

Vybírejte z naší pestré nabídky tavných pistolí a lepidel v e-shopu zde.