Otevírací doba

Po-Pá: 7.30 - 16.00

SEO

WEB

Jak si správně vybrat tavnou pistoli?

Jak si správně vybrat tavnou pistoli?

Přepadla vás tvořivá nálada nebo jen potřebujete rychle a velmi efektivně něco doma opravit? S tavnou pistolí a tavnými tyčinkami máte rázem po problému!

Přepadla vás tvořivá nálada nebo jen potřebujete rychle a velmi efektivně něco doma opravit? S tavnou pistolí a tavnými tyčinkami máte rázem po problému! Spolehlivý, přenosný, malý pomocník se hodí nejen pro řemeslníky, profesionály, ale i pro kutily nebo tvořivé hospodyňky. Víte ale, jak si správně vybrat tavnou pistoli, která přinese víc užitku a radosti, než starostí a špatné nálady. Poradíme vám s výběrem tavné pistole.

Pořídili jste si nový koberec, potřebujete zalepit rozbitou dlaždičku nebo vás čeká narozeninová oslava a připravujete slavnostní výzdobu? Nejen profesionálům, ale i domácím kutilům spolehlivě poslouží tavná pistole a lepícími tyčinkami. Na trhu je ale existuje nepřeberné množství tavných pistolí, které se liší svým tvarem, velikostí, nabíjením, nabízenými funkcemi nebo kvalitou provedení. Poradíme vám, jak si vybrat kvalitní a spolehlivou tavnou pistolí společně s tavnými tyčinkami, které budou odpovídat vašim potřebám, představám a hlavně účelu použití.

Na doma, nebo pro fachmany?

Nejprve je třeba si ujasnit, jak často a na co chcete tavnou pistoli používat. Budete ji používat jen na drobné opravy a domácí tvoření nebo i na složitější úkony? Bude vám stačit tavná pistole se základními funkcemi nebo vaše práce vyžaduje i nastavení rozdílné teploty během lepení? Máte elektrické napájení v dosahu nebo pracujete s tavnou pistolí venku daleko od zásuvky?

Tavnou pistoli si můžeme vybrat:

 1. Podle napájení na:
  • Elektrické tavné pistole, napájené kabelem z elektrické zásuvky – limitující je délka kabelu, výhodou je neomezená pracovní doba
  • Aku tavné pistole, nabíjené pomocí dokovací stanice nebo klasickým akumulátorem – limitující je omezená pracovní doba, výhodou je práce odkudkoliv.
 2. Podle teploty rozpouštění tavného lepidla:
  • Nízkoteplotní pistole vhodná pro materiály náchylnější na teplo
  • Vysokoteplotní pistole se hodí pro těžší materiály, spoje jsou pevnější
  • Pistole s regulací teploty – teplota se přizpůsobí práci
 3. Podle příkonu a doby náhřevu
 4. Podle velikosti nebo barvy tavných tyčinek
 5. Podle lepícího výkonu
 6. Podle jiných preferencí jako jsou design, délka kabelu, zabudovaného stojánku a řada dalších.

Pro více informací navštivte naše stánky zde.

Ať už si vyberete jakoukoliv tavnou pistoli, přejeme vám hodně úspěchů při domácím tvoření nebo opravách.