Otevírací doba

Po-Pá: 7.30 - 16.00

SEO

WEB

Jak si vybrat tavné náplně?

Jak si vybrat tavné náplně?

Malý a výkonný pomocník v domácnosti? S tavnou pistolí spojíte během chvilky nejrůznější materiály, jako jsou dřevo, kartony, keramika či tkaniny.

Malý a výkonný pomocník v domácnosti? S tavnou pistolí spojíte během chvilky nejrůznější materiály, jako jsou dřevo, kartony, keramika či tkaniny. Vytvořte si ty nejkouzelnější dekorace nebo opravte drobné nedostatky doma i na zahradě. Stačí ještě vybrat správné tavné náplně a výroba sváteční dekorace, aranžmá květin, drobná domácí údržba nebo oprava může začít. Poradíme vám, jak na to.

Tavnou pistoli si velmi oblíbili nejen domácí kutilové, ale také hospodyňky nebo dekoratéři. S malým tavným pomocníkem si totiž nejen usnadníte práci doma či na zahradě, ale také připravíte sváteční výzdobu nebo vytvoříte kreativní odpoledne pro děti.

Kromě výběru tavné pistole, pamatujte i na výběr správných tavných nábojů. Tavné pistole se totiž nejčastěji vyrábějí se vstupem na tavné tyčinky o průměrech 7,2 mm a 11 mm. Řada pistolí ale toleruje rozsah průměrů 7-7,5 mm a 11-12 mm. Zvolte tedy správnou tyčinku pro svého tavného pomocníka.

Tavné tyčinky se také vyrábějí v nejrůznějších délkách, platí ale, že čím delší a tlustší tyčinka, tím déle vám poslouží při lepení. Dalším z parametrů je i barevné provedení. Transparentní, tj. „neviditelné“ tyčinky se hodí zejména pro kutily při běžné opravě domácnosti nebo při lepení koberců a kachliček. Zkrátka všude tam, kde není zapotřebí, aby spoje byly vidět. Pokud ale používáte tavnou pistoli pro výrobu dárků, věnců, květinových výzdob nebo přáníček, sáhněte po barevných tyčinkách s nejrůznějšími třpytkami. Vaše výtvory tak rázem prokouknou.

Výběr tavných tyčinek naleznete v našem e-shopu zde.